.

.

Органски сок од портокал од чичко Мет, без сок од портокал, Оз

Органски сок од портокал од чичко Мет, без сок од портокал, Оз

DEN 2.33
Износ

Протресете го вашиот Wake Up® со нашиот предводник сок од портокал направен со една состојка : Органски портокали. Одбрани и исцедени за време на врвот на сезоната, нашиот 100% чист органски сок од портокал може да се пофали со основни хранливи материи, вклучувајќи фолат, антиоксиданти, Б витамини, калиум и 100% од вашиот РДА за витамин Ц. четири генерации. Меко исцедено за максимален вкус. Ние го стискаме секое парче овошје користејќи ги машините за сок од FMC Premium. Овие машини се поставени за оптимален вкус со намалување на просечниот притисок при стискање. Ова помага да се намали потенцијалот за каква било горчина од кора и го одржува дегустацијата на сокот свеж. Органски одгледувани. Сите наши плодови се одгледуваат со употреба на органски методи овластени USDA. Филозофијата на нашето семејство се потпира на градење здрава почва, што пак гради здраво дрво и одлично овошје за вкус. Земјоделството без употреба на штетни пестициди е подобро за вас и околината .. вашите вкусови ќе се согласат. Органски сок од портокал без портокал на чичко Мет, 52 мл без додаден шеќер. УСДА органски. Не од концентрат. 100% RDA за витамин Ц. Б витамини. Калиум. Без глутен. Веган. Кошер.

R

Им се допаѓа и на купувачите