.

.

Трговска марка ликовна уметност „Спорт 18“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Спорт 18“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 799.84
Износ

Уметник : Lantern Presssubject : People Style : Modern & Modern and Modernional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има машко лице во зелена боја и трки со автомобили брзо низ рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите