.

.

Гаматех Прекинувач За Притисок за Пумпа За Вода И Воздушна Пумпа, Дигитален Прилагодлив Контролер На Притисок, 220v, 0 - Psi, 1 2 Машки Нпт

Гаматех Прекинувач За Притисок за Пумпа За Вода И Воздушна Пумпа, Дигитален Прилагодлив Контролер На Притисок, 220v, 0 - Psi,

DEN 1.67
Износ

Специјално дизајниран за американскиот / канадскиот пазар со вистински 1/2 инчен машки нпт конектор со навој и ПСИ единици. Тоа е совршена замена за несигурните механички прекинувачи со пружини. Работи совршено со секаков вид пумпи за вода за бунари, потопни пумпи, компресори за воздух и кој било друг вид пумпи за вода и воздух. Има автоматска карактеристика што ја запира пумпата во случај на недостаток на вода од бунар. Тоа го спречува согорувањето на вашата пумпа ако нема повеќе вода на изворот. Работи совршено во права врска со која било пумпа до 1,5 КС (1,1 k W). За поголеми пумпи, мора да се користи реле. Прилагодлив здраво/низок притисок едноставно како притискање на копче. Дигиталниот дисплеј го покажува вистинскиот притисок, така што нема потреба од други мерачи на притисок. 220 V, 50/60 Hz, 10 A, 1.1 k W, 0-145 PSI, 1/2 инчен машки НПТ конектор со навој, водоотпорен опсег На Притисок IP66 : 0 - 145 psi напојување : 220v AC 50/60 Hz Max. струја : 10а Макс. моќност : 1,5 КС (1,1 k W) Макс. работна температура на течноста : 175° F (80° C) големина на конектор со Навој : 1/2 кај машки НПТ Водоотпорен ip рејтинг : Ip66 Долг работен век : над 20 мил. започнете/запрете циклуси. Заштита од недостаток на вода функција Програмабилни поставки за притисок.

R

Им се допаѓа и на купувачите