.

.

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2009-ХЈУНДАИ БИТИЕ, ХЈУНДАИ ЕКВУС

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2009-ХЈУНДАИ БИТИЕ, ХЈУНДАИ ЕКВУС

DEN 1783.20
Износ

Оем Одделение Од Нерѓосувачки Челик Издувен Колектор Со Интегриран Катализатор (49899) Од Магнафлоу. Позиција : Страната На Возачот. Примарен Дијаметар На Цевката : 1.75". Колектор Излез Дијаметар : 2.25". Боја : Сребрена. Облога На Заглавието : Необложена. Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување Со Заглавие е достапен Во Конфигурациите Пред ОБД II и OBD II. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Magna Flow користи керамички супстрати wi. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 2009-2012 ХЈУНДАИ БИТИЕ 8 Цил 4.6 Л 2011 ХЈУНДАИ ЕКВУС и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите