.

.

Голдгифтидеас 24к Позлатена Ашталакшми Маа Фото Рамка Со Чаран Падука, Подароци За Враќање, Рамка За Идоли Лаксми За Поја, Подарок За Рамка Лакшми

Голдгифтидеас 24к Позлатена Ашталакшми Маа Фото Рамка Со Чаран Падука, Подароци За Враќање, Рамка За Идоли Лаксми За Поја, Подарок

DEN 565.28
Износ

Аста лакшми е група од 8 манифестации На Деви Лакшми, хиндуистичката божица на богатството. 1. Ади лакшми-примарната мајка божица 2. Дана Лакшми-божица на материјалното богатство 3. Дања Лакшми-божица на добра жетва и зрна 4. Гаја лакшми-божица на моќта и силата 5. Сантана лакшми-божица на оф-спрингс и потомство 6. Вера лакшми-божица на храброста и силата 7. Вијаја лакшми-божица на победата 8. Ајшварија лакшми-божица на удобноста И луксузот Содржина На Пакетот : Ашталакшми Маа Рамка, Материјал : Позлатена, Боја : Мулти, Детални Димензии : 4,53 х 8,27 Инчи (W*L). Презентирани за вас со цел подароци во радосна пригода и друга празнична сезона. Наменети за користење Како Свадба, Ангажман, Враќање, Корпоративен И Роденденски Подарок. Прекрасно врежана Со сложен дизајн, Рамката За Фотографии Махалакшми изгледа прекрасно и раскошно во својата блескава златна и сребрена комбинација. Аста лакшми е група од 8 манифестации (Ади, Дана, Дања, Гаја, Сантана, Вера, Вијаја и Ајшварија) На Деви лакшми, хиндуистичката божица на богатството. Оваа акрилна дрвена рамка е совршено полирана за да го балансира светиот изглед. Прекрасно издлабената дрвена рамка во апсолутно 24 каратно злато неверојатно додава луксуз во верската кутија за подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите