.

.

Сафавиех Мерло Пинвел Цветни Површина Килим Или Тркач

Сафавиех Мерло Пинвел Цветни Површина Килим Или Тркач

DEN 2.33
Износ

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на Килими мерло Живописни Преодни Теписи Во Преодна Област Колекцијата Килими Мерло од Сафавиех покажува трендовски современо-класични дизајни на килими изразени во живописни нијанси и меки текстури. Традиционалните мотиви добиваат модни квалитети од брилијантната палета на бои прикажана низ Колекцијата Мерло. Овој возвишен преоден изглед е завршен во потресена патина и класична детална граница, што Го прави Мерло идеален избор за секоја модерна или традиционално стилизирана просторија. Направени со користење на меки синтетички предива во низок куп за трајна убавина и јасност на дизајнот. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,25 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање. 65% Полипропилен, 28% Памук, 7% Полиестер. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

R

Им се допаѓа и на купувачите