.

.

Кладаг Бенедикција Кубни Цирконски Прстен Стерлинг Сребрена Големина 7

Кладаг Бенедикција Кубни Цирконски Прстен Стерлинг Сребрена Големина 7

DEN 1215.84
Износ

Кладаг Бенедикција Кубни Цирконија Прстен Стерлинг Сребро 925 Големина 7. Нашиот сребрен накит е направен од Сребро. Среброто е мешавина од висококвалитетно 92,5% или повисоко чисто сребро со легури за да додаде сила и способност да издржи време и абење. Сите наши предмети имаат Печат 925 што се однесува на Сребрената Чистота што се користела при изработката. Ве молиме Запомнете : локацијата На печатот 925 може да варира, зависи од предметот. Овој прстен е изработен од сребро 925, кое е составено од 92,5% сребро. Овој состав го прави овој прстен исклучително тежок што го прави погоден за секојдневно носење. Камен(и) : Кубна Цирконија. Обезбеден Квалитет И Испорачан Од Соединетите Држави. Доаѓа Во Кутија За Подароци Исполнета со Памук или Торба За Органза или Кадифена Кеса.

R

Им се допаѓа и на купувачите