.

.

Платно од пустината 10 'платно уметност од Jeanан Плут

Платно од пустината 10 'платно уметност од Jeanан Плут

DEN 607.84
Износ

Уметник : Jeanан Плутсубјект : животни Стил : Куќа на производ : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група риба во центарот на кафеава позадина. Јас сум во најголем дел самоучен сликар, фотограф и графички уметник. Студирав сликарство на UWO во Ошкош, ВИ и поминав разни часови по уметност низ годините. На 16 години сликав за домашен дизајнер на D�cor, но сега сум сам во последните 5 години Jeanан Плут „Дивина ложа 10“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите