.

.

SunBrella 20 20 Подлога за седишта - Доверлива магла

SunBrella 20 20 Подлога за седишта - Доверлива магла

DEN 1975.84
Износ

Ставете го совршен допир за завршна обработка на вашиот мебел за внатрешен двор со класична и удобна обична перница Sunbrella на отворено седиште на отворено - сет на 2. Овој сет на две перничиња има ленти со различна големина по ваш избор на достапни бои. Дебела полиестерска подлога и мазна ткаенина Sun Brella, му даваат на овој акцент на отворено ултра-плус чувство за вашите најсјајни седи цела сезона. Ткаенината за сончање со лесна грижа е отпорна на мувла, отпорна на мувла и брзо сушење за ваша погодност. Врските со ткаенини на грбот на овие перници обезбедуваат дека ќе останат да седат исправено и да се воспостават дури и на оние ветровити летни утра. Изберете од достапните опции за големина за најдобро да одговараат на вашите потреби.Димензии : 18 W X 2 D in.20 W X 2 D. Изматете ја нечистотијата пред да стане вградена во ткаенините и избришете ги истурите веднаш штом ќе се појават. За чистење на светлина, користете благ сапун и раствор на вода и сунѓер, дозволувајќи му на вашиот раствор за чистење да се впие во ткаенината. Исплакнете темелно за да ги отстраните сите остатоци од сапун и да дозволат да се исуши ткаенината. Овие перничиња се дизајнирани за употреба на отворено, но за да го продолжите животот на перницата, препорачуваме да го внесете или да го заштитите од елементите кога не се во употреба . И запомнете - секогаш измерете го вашиот мебел пред да го купите за да обезбедите најдобро можно вклопување! Изберете од достапните опции за големина. Наменети за употреба на отворено и на отворено. Калап и мувла и отпорна на мувла. Шепна шема по ваш избор на достапни бои. Дебела, 100% полиестерска подлога. Брзо сушење. Место чисто со благ сапун и вода. Врски од крпа во грб. Вклучува ограничена 5-годишна гаранција на производителот.

R

Им се допаѓа и на купувачите