.

.

Кошула за кратки ракави на отворено на Вранглер со заштита од UPF, големини S-5XL

Кошула за кратки ракави на отворено на Вранглер со заштита од UPF, големини S-5XL

DEN 3.00
Износ

Кошула за кратки ракави на отворено на Wrangler со заштита од 40, големини S-5 XL Кога одличните на отворено го повикуваат вашето име, проверете дали сте облечени соодветно. Оваа кошула со кратки ракави со две џебни комунални услуги од Wrangler беше дизајнирана за оптимална авантура. Направено со иновативна ткаенина која обезбедува 30+ UPF заштита од технологијата на сонце и влага за да ве одржи ладно и суво, оваа кошула ве штити од елементи за да можете да уживате во одличните на отворено во удобност. Двојните џебови на градите имаат безбедно затворање на копчето за да ги чуваат најважните работи безбедни и заштитени. Пар со омилените шорцеви и чизми за пешачење и вие сте подготвени за игралиште на природата. Редовно вклопување. Измислување на влага. Заштита на UPF 30+. Двојни џебови на градите со безбедно затворање на копчињата. 60% памук, 36% рециклиран полиестер, 4% спандекс. S-5 XL.

R

Им се допаѓа и на купувачите