.

.

Главни тешки ткаени завеси за завеси, единечен панел

Главни тешки ткаени завеси за завеси, единечен панел

DEN 3.00
Износ

Блокирајте ја несаканата светлина во стил и уживајте во додадената приватност со главните тешки ткаени завеси за завеси. Совршено за мастер спални соби, расадници или сончеви простории, овој единечен панел за завеси на прозорецот го зајакнува дизајнот на затемнување што блокира 99% од светлината од сјај во која било просторија во кое било време од денот. Неговата густа изградба на ткаенини се намалува надвор од бучавата за да се создаде тивка и мирна околина за одмор на ноќ. Исто така, ја подобрува енергетската ефикасност со изолациските простории и да ги одржуваме поладни во летните месеци и потопло во зима, што може да ви помогне да заштедите пари за трошоците за греење и ладење дома. Достапно во четири големини и бои (црна, сребрена, таупе и чаша), панелот е ткаен од 100% издржлив микрофибер и покажува суптилен сјај за софистициран изглед и чувство што веднаш ќе го воздигне вашиот декор. Овој панел има и метални громи на врвот за лесно виси, отворање и затворање. • Секоја панел се продава одделно • Направено од 100% издржлив микрофибер • Блокови 99% светло, ја намалува бучавата и ја подобрува енергетската ефикасност • Достапно во четири цврсти бои (црна, сребрена, таупе и чаша) • Карактеристики ткаени ткаенини со суптилна сјај • Изберете од три големини : 54x63-инчен, 54x84-инчен и 54x95-инчен • Метални громи за лесна инсталација, отворање и затворање • Одлично за мастер спални соби, расадници и сончеви простории • Дизајн на затемнување за максимална приватност и удобност • Суво само чисти.

R

Им се допаѓа и на купувачите