.

.

dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

DEN 559.84
Износ

Додадете голема рафална боја на долга сезона на мали простори со бони растенија шарени придружници жолти добиваат скок на вашата сезона на растење со додавање на воспоставени трансплантации на растенија Bonnie во вашата цветна градина. Бони растенија разнобојни придружници жолти јата од бели и жолти цвеќиња во форма на труба, изгледаат прекрасно засадени на падина или во комбо со контејнери. Yellowолта фабрика во близина на вашата зеленчукова градина за зајакнување на опрашувањето на канталопите, краставиците, модар патлиџан, пиперки, тикви и лубеница. Yellowолто со ниско одржување Тоа е одличен избор за градинарски кревети и контејнери; Опрашувачите се собираат на тоа, па додадете ја во виси корпа и гледајте колибри и пеперутки уживаат во цутите. Yellowолто оплодување во текот на целата сезона и додадете прекривка за да ја задржите почвата влажна и без плевел; Отпорен на елени и зајаци; Цвета убаво дури и во тешки услови; толерантен на сол.

R

Им се допаѓа и на купувачите