.

.

Конвери за памук со памук во форма на памук на памук на памук на памук секој 80 84 во Бургундија

Конвери за памук со памук во форма на памук на памук на памук на памук секој 80 84 во Бургундија

DEN 399.20
Износ

Драпериите со собата на LOFT Living од колекцијата Checkers ќе изолираат против варијациите на температурата и ќе блокираат до 90% од светлината, давајќи ви дневна и ноќна приватност додека тие го намалуваат сјајот во вашата соба. Вршената поддршка на овие завеси, кои се направени од квалитетни материјали кои се долготрајни, лесни за чистење и се спротивставуваат на брчки, исто така го задушуваат звукот и обезбедува УВ заштита што може да ги избледи вашите подови и да го оштети вашиот мебел. Во собата -затемнување - Кога е правилно инсталирано, мансардата за дневна соба -затемнување на просторијата значително ќе ја блокираат највисоката светлина . заглавие на џебот на шипката - заглавието на џебот на шипката на овој панел ви овозможуваат да висат и да се лизгате лесно и брзо . Енергетски ефикасни - Поставата на Оваа завеса за затемнување во просторијата е додаден слој кој е дизајниран да изолира од температурните варијации и да ги минимизира трошоците за греење и ладење, блокира значителна количина на светлина, ви дава приватност на дневно и ноќно време . Отпорност на бучава - изолационите својства на мансарда, исто така, пригушуваат бучава од надвор, што е особено корисно за оние кои работат необични часови и имаат потреба од непрекинат сон . УВ заштита - Оваа колекција обезбедува голема заштита со блокирање на штетни УВ зраци, што може да ги избледи вашите подови и да го оштети вашиот мебел . 100% полиестер - лицето на Завесата и поставата се направени од 100% полиестер. Овој квалитетен материјал е долготраен, лесен за чистење и отпорен на брчки . Висок квалитет-дизајниран во Канада користејќи ги најдобрите материјали . Лесна нега-машина за миење и виси за да се исуши.

R

Им се допаѓа и на купувачите