.

.

Карат Т.В. Дијамант жолто-позлатен сребрен прстен со солза на солза

Карат Т.В. Дијамант жолто-позлатен сребрен прстен со солза на солза

DEN 3776.00
Износ

Искра како кралица во овој прекрасен прстен со солза на мијабела дијамант. Изработено во бујно жолто родиум-позлатен сребро, има 40 дијаманти со треперење на таблети, кои се тресеа со путер (G-H, I3), кои се потпираат по отворена геометриска шема во форма на солза. Засилено со висока полска завршница, овој пенлив дијамантски прстен е совршен избор за некој што го сакате. Направено во сребро. Yellowолта родиум позлата. 1/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I3. Микро и камења поставени од пилиња. Ширина на опсегот : 2,5 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

R

Им се допаѓа и на купувачите