.

.

Студио Ками Боит „Назад во Белизе“ платно уметност

Студио Ками Боит „Назад во Белизе“ платно уметност

DEN 1071.84
Износ

Уметник : Cami Boyett Studiosubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на букет цвеќиња. Истакнати бои : зелена, црна, тиркизна, заделка, розова, виолетова, отсекогаш сум бил уметник. Почнав да земам лекции за сликање на нафта кога имав шест години кога се преселивме од Акапулко, Мексико во Хјустон, Тексас. Продолжив да правам уметност преку средно училиште и дипломирав на Институтот за уметност во 1984 година со диплома за дизајн на рекламирање. Во 2016 година, изградивме прекрасно студио на нашиот имот каде што работам и сликам. Таков е благослов конечно да се има простор да се шири и да се создаде до содржината на моето срце. И јас предавам часови и работилници за домаќини. И, никогаш не сум без крзнен пријател од моја страна. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Студио Ками Боит „Назад во Белизе“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите