.

.

Бесплатна градинарска зеленчук на Ејми, лазања, 10.3oz bo

Бесплатна градинарска зеленчук на Ејми, лазања, 10.3oz bo

DEN 1.00
Износ

Градинарската зеленчук на Ејми е направена со нежни тестенини од ориз, кремаста рикота и вкусен органски зеленчук, како спанаќ, тиквички, брокула, моркови и грашок. Лесно за подготовка и сервирање, оваа лазања содржи млеко во своите состојки, е без глутен, без соја, без орев без орев и погодна за диета на кошер. Од 1987 година, ние во кујната на Ејми произведуваме вкусна, органска удобна храна за луѓе кои понекогаш се премногу зафатени за готвење. Ејми е семејна деловна активност и ние го надгледуваме секој аспект на нашиот бизнис и се гордееме со задоволството на клиентите. Сите овошја, зеленчук и зрна што ги користиме се одгледуваат без употреба на инсектициди, ГМО и други штетни хемикалии. Ние ги подготвуваме овие состојки со исто внимателно внимание во нашата кујна како што би сакале во вашиот дом за висококвалитетни, вегетаријански и вегански оброци во стилот на домашен стил. Ниту едно месо, риба, школки, живина, јајца или кикирики никогаш не се користат во производите на Ејми. И покрај тоа што ги загревате оброците во вашиот дом, ние сакаме секој залак да вкуси како да сте гостин во наш. Еден 10,3 мл. Кутија на глутен без глутен зеленчук лазања целото семејство ќе го сака. Направено со нежни тестенини од ориз и кремаста рикота. Слоевит со вкусен органски зеленчук. Не GMO, овластен кошер, без глутен, без соја и без орев од дрво. Погодно и лесен за подготовка, едноставно загревајте и сервирајте!.

R

Им се допаѓа и на купувачите