.

.

Трговска марка ликовна уметност „Chickadee“ Canvas Art by Wanda Mumm

Трговска марка ликовна уметност „Chickadee“ Canvas Art by Wanda Mumm

DEN 1530.08
Износ

Уметник : Wanda Mummsubject : Animals Tyle : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со пилешко во конус. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wanda Mumm 'Chickadee' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите