.

.

Соимои Памучна Поплин Ткаенина Четиристрана Стрелка Кошула Печатена Занаетчиска Ткаенина Покрај Дворот Широк

Соимои Памучна Поплин Ткаенина Четиристрана Стрелка Кошула Печатена Занаетчиска Ткаенина Покрај Дворот Широк

DEN 3.00
Износ

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памук Поплин ✤ Техника : Ткаени ✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои-40-ти*40-ти ✤ Густина : 92*88 ✤ ГСМ : 120 гсм ✤ Единица За Продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Кошула. ✤ Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : средна тежина, Нетранспарентна. Употреба на мравки : Памучниот Поплин може да се користи за машка Кошула навлаки За Перничиња Курта ,навлаки за Маса за Салфетки итн. ✤ Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Соимои Кошула Печатена Памучна Поплин Ткаенина. Материјал : памук Поплин предиво брои - 40 - ти*40-ти Завиткајте : 40 Ткаенини-40, Густина : 92*88, Тежина : 120 ГСМ. Ткаенината Широка 42 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Оваа Ткаенина е широко користена во текстилната и облеката за кошули, марамчиња, шалови и други тимови. Овој опсег на ткаенини е дизајниран според најновиот моден тренд во истакнати големини, ГСМ, бои и форми со користење на супериорни памучни предива. Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

R

Им се допаѓа и на купувачите