.

.

Соимои Поли Жоржет Ткаенина Цветни И Пејсли Блок Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Поли Жоржет Ткаенина Цветни И Пејсли Блок Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 1.00
Износ

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината . мастилата на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Полиестер Џорџет ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 16 х 12.✤ Густина : 80*30.✤ ГСМ : 70 ГСМ. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Блок. ✤ Материјал : 100% Полиестер. ✤ Ширина : 42 и 52 Инчи. ✤ Карактеристика : Лесна Тенка, Транспарентна, отпорна На Набори, добра драпабилност. Употреба : Ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање Женски Фустани Кафтани ,Врвови Од Туника ,Здолништа И Шалови . ✤ Нега за перење : Машинско перење на 30 Сушење На Тивок Оган, Пеглање На Ниска Температура. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Поли Жоржет Проегирна Ткаенина Во Блок Печатење. ● Материјал : поли Жоржет предиво брои : 120 х 145 ГСМ : 70. € 52 Инчи Широка Ткаенина се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање Женски Фустани Кафтани ,Врвови Од Туника ,Здолништа И Шалови со својот живописен ефект на боење. ● Нега за перење : Машинско перење на 30 Сушење На Тивок Оган, Пеглање На Ниска Температура. ● Печатење Ткаенина од Двор Ткаенина Отпечатоци Од Двор Печатена Ткаенина 1 Двор Печатење Ткаенина За Шиење БТИ Печатена Занаетчиска Ткаенина од Ткаенина За Печатење Во Двор Од Ткаенина За Декор Во Двор Печатена БТИ.

R

Им се допаѓа и на купувачите