.

.

Бебе Играчки, Заби Играчки, Ма Жаба Природна Гума Развојни Заби Играчки, Пријатели Колекција, 4+ Месеци, Унисекс, 1-Брои

Бебе Играчки, Заби Играчки, Ма Жаба Природна Гума Развојни Заби Играчки, Пријатели Колекција, 4+ Месеци, Унисекс, 1-Брои

DEN 3.33
Износ

Играчките За заби На Пријателите на Мам имаат уникатни форми, големини и текстури за ефикасно ублажување на симптомите на заби кај бебињата и поттикнување на сетилните вештини на бебето во секоја развојна фаза. Направено со 100% природна гума собрана од сопствените дрвја хевеа на МАМ во Тајланд, никогаш не треба да се грижите дали вашето бебе ќе внесе БПА или други штетни соединенија додека го користите овој заби. Мам Пријатели почетнички играчки (Луси Полжавот, Be пчелата, Макс Жабата и Боб Желката) се создадени со различни испакнатини и Гребени дизајнирани да им се допаднат на сетилата на бебето, истовремено обезбедувајќи им одлично чувство на олеснување и удобност од орална болка предизвикана од бебешки заби. Овие светли и шампанско ликови се безбедни, издржливи и забавни, што ги прави идеални играчки за заби за играње на бебето. ГИ УБЛАЖУВА СИМПТОМИТЕ НА НИКНУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ КАЈ БЕБИЊАТА 4 + МЕСЕЦИ : нашите Пријатели На Мама тетер е издржлива и мулти-текстура играчка за заби дизајнирана да ги смири болните непца и да ја ублажи болката поврзана со никнувањето на забите.; ГО СТИМУЛИРА СЕТИЛНИОТ РАЗВОЈ : Разновидноста на бои, форми и текстури на забите работи на стимулирање на сетилата на бебето и помагаат во развојот на координацијата рака-око и фината моторика.; РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ОД ПРИРОДНА ГУМА : Играчките За заби На Мам Пријатели се рачно изработени од нашата природна гума хевеа дрвја во Тајланд и направени од 100% безбедни за бебиња, материјали без БПА.; ЛЕСЕН ЗА ДРЖЕЊЕ : лесен, флексибилен и лесен за држење и користење на малите раце сами по себе. Другите играчки за заби за бебиња не содржат прстени за заби за држење, што им отежнува на бебињата да го фатат забот и да го држат во раце.; ПРИЈАТЕЛ ЗА СЕКОЈА ФАЗА : Мам Пријатели играчките за заби имаат светли дизајни и забавни личности, обезбедувајќи му на бебето и удобност и дружење. Секој заби е различна големина и форма со цел да се решат потребите на бебето во текот на секоја фаза на развој.; ПРИРОДЕН МИРИС И ВКУС : Направени од целосно природни материјали, овие играчки за бебиња не испуштаат непријатни мириси и се безбедни за вкус на бебето.

R

Им се допаѓа и на купувачите