.

.

Авеено Бебе егзема терапија навлажнувачки лосион за тело со овесна каша, оз

Авеено Бебе егзема терапија навлажнувачки лосион за тело со овесна каша, оз

DEN 155.04
Износ

Авеено бебешка терапија со егзема навлажнувачки крем помага во олеснување на сувата, чешање, иритирана кожа поради егзема. Развиена со водечки дерматолози, овој хипоалергичен крем за бебиња егзема ја користи смирувачката моќ на природната колоидна овесна каша за да помогне во зајакнувањето на бариерата на влагата на кожата за превенција и заштита од сувост. Формулирано специјално за бебиња, овој не-мрсен крем за бебиња е клинички докажано дека ја олеснува чешачката, иритирана кожа поради егзема и интензивно ја навлажнува кожата за да се спречи повторување на дополнителна сува кожа од егзема. Уникатната формула, направена со природен заштитник на кожата на овесна каша и витамин Б5, е p H-балансирана и ослободена од стероиди, мириси, парабени, фталати и феноксиетанол. Авеено го препорачуваат педијатри и дерматолози и овој крем за бебиња егзема е прифатен од Националното здружение на егзема. Авеено бебе егзема терапија навлажнувачки крем за да се смири сува, чешање, иритирана кожа поради егзема. Пробив крем за бебиња егзема комбинира природна колоидна овесна каша и витамин Б5 за да се храни кожата. Ја зајакнува бариерата на влагата на кожата за превенција и заштита од сувост и егзема. Не-мрзливиот и хипоалергичен крем за бебиња е клинички докажано дека го намалува чешањето и иритацијата. Развиена со водечки дерматолози, овој крем за овесна каша е формулиран специјално за бебиња. PH-балансиран и ослободен од стероиди, мириси, парабени, фталати и феноксиетанол. Кремот за бебиња егзема интензивно навлажнува и помага да се спречи повторување на дополнителна сува кожа од егзема. Препорачани од педијатри и дерматолози и прифатени од Националното здружение на егзема.

R

Им се допаѓа и на купувачите