.

.

Powerstop JBR1339SCR PowerStop - Заден полу -обложена ротор

Powerstop JBR1339SCR PowerStop - Заден полу -обложена ротор

DEN 1.00
Износ

Power Stop е во мисија да испорача лесен и достапен начин за секој возач да ги надградува своите сопирачки - без разлика каде или како го користат своето возило. Полу-обложените ротори Powerstop се делумно обложена, директна замена на завртката за оригинална опрема. Овие ротори имаат сребрена епоксидна обвивка применета на области кои се склони кон корозија, вклучувајќи ја капа, надворешниот раб и комбе. Оваа обвивка отпорна на корозија ќе помогне да се одржи одличен изглед зад модерните алуминиумски тркала. Роторите на Powerstop се дизајнирани да одговараат на перформансите на оригиналната опрема и спецификациите, вклучувајќи тежина и броење на вајн за загарантирано вклопување. Powerstop JBR1339 SCR Power Stop - Заден полу -обложена ротор.

R

Им се допаѓа и на купувачите