.

.

Енергетска стоп пред и задна евро-стоп ECE-R Сертифицирана подлога за сопирачки и комплет за ротори ESK6427

Енергетска стоп пред и задна евро-стоп ECE-R Сертифицирана подлога за сопирачки и комплет за ротори ESK6427

DEN 0.33
Износ

Комплетот за напојување на сопирачките за напојување ги исполнува барањата за сертификација на ЕКЕР-Р90 во Европа, обезбедувајќи еквивалентни перформанси на ОЕ. За европскиот сопственик на автомобили кој ужива во нивниот квалитет на возењето и не менуваше нешто. Комплетот за сопирачки на евро-стоп вклучува високи ротори на јаглерод, влошки за сопирачките на пагид, сензори на Бова и Европски хардвер на ОЕ за да се обезбеди перформансите да ги исполнат вашите очекувања. Енергетска стоп пред и задна евро-стоп ECE-R90 Сертифицирана подлога за сопирачки и комплет за ротор ESK6427. Сертифицирани компоненти на ECE-R90 за да се обезбедат перформанси и безбедност на OEM. Роторите на сопирачките на дискот се обложени со употреба на оригинален геомет за оптимална заштита од корозија. Направени во Европа влошки и сензори од производители на ОЕ (оригинална опрема). Fits : Fiat 500 2012-2019.

R

Им се допаѓа и на купувачите