.

.

ЦЕНТ - Воен ангел - ЦД

ЦЕНТ - Воен ангел - ЦД

DEN 545.28
Износ

Објавување на улицата 2010 година. Актерот на бизнисмен од 50 Cent Millionaire Emce. Куртис acksексон се претвори во светски феномен. Од улиците на Јужна Јамајка, Квинс до светлите светла на Холивуд, 50 се прилагоди на какво било опкружување во кое се наоѓа. Кој друг неславен дилер на пукнатини и примател на девет рани од огнено оружје всушност може да направи настапи на музиката на Jayеј Лено Шоу 50 е А А. Мирор слика за неговиот живот, како што се збогатува или умира, беше подготвен да умре албум што зборуваше за тоа што беа суровите реалности во неговиот живот. Повеќе од 10 години откако тој за прв пат зачекори во играта на хип -хоп, а 50 сè уште прави хитови. Воен ангел е улична понуда на 11 песни што нè потсетуваат дека иако 50 може да живеат во замок и да фаќаат лакти со политичари, тој сè уште е Куртис acksексон од Саутсајд Јамајка, Квинс. 50 центи - Воен ангел - ЦД.

R

Им се допаѓа и на купувачите