.

.

Трговска марка ликовна уметност „магија насекаде“ платно уметност од Минди Лацефилд

Трговска марка ликовна уметност „магија насекаде“ платно уметност од Минди Лацефилд

DEN 0.33
Износ

Уметник : Mindy Lacefield Subject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дете кое седи до мало животно. Истакнати бои : бела, тен, сива, кафеава, зелена лацефилд е мешан медиумски уметник кој црпи инспирација од носталгијата и дождливите денови од нејзиното детство. Создавање од срцето на 7 годишно, Минди го негува тактилниот процес на сликање. Како што се развиваат слоевите и боите, одлуките се донесуваат во моментот. Грешките се аплаудираат и негуваат несреќи. Само преку процесот на правење грешки го поттикнуваат растот. Предавањето на исходот од готовата работа, allows дозволува да биде една со процесот. Преку предавање, се постигнува тишина и ново будење да се слушне гласот на Бога е најубавата работа за ова креативно патување. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. дете што седи до мало животно.

R

Им се допаѓа и на купувачите