.

.

Карат Т. В. Црн Дијамант 14кт Жолт Златен Плоштад Црн Родиум Позлатен Пасијанс Веренички Прстен

Карат Т. В. Црн Дијамант 14кт Жолт Златен Плоштад Црн Родиум Позлатен Пасијанс Веренички Прстен

DEN 13904.00
Износ

Оставете траен впечаток со овој Божествен Веренички Прстен Од Црн Дијамант Миабела. Изработен во пенливо жолто злато со црна позлата на родиум, овој прстен се одликува со единечен, исечен принцеза, блескав црн дијамант (6 х 6мм) во центарот на прстенот што е убаво украсен на прстенот со помош на поставување на штица. Подобрен со висока полирана завршница, овој прстен е вреден додаток на секоја колекција накит. Истовремено суптилно и примамливо, предизвикувајте завист кај другите каде и да одите со овој класичен, пенлив прстен. Изработени во 14кт Жолто Злато. Црн Родиум-Обложен. 1 кт. Т.В. Црн Дијамант. Дијамант Сече : Принцеза. Камен Поставен. Бенд Ширина : 1,3 мм. Дијамант Ангажман Прстен. Април Раѓање Камен. Висока Полска Завршница-Завршена со висок лак за дополнителен сјај и сјај. Спакувани До Совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од сјај бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантна картичка, сите завиткани во неверојатна кутија за подароци. Безвременски Класици-Прифаќањето на најновите стилови е важно За Миабела, но нивното вртење безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобална Изработка-Миабела е кулминација на повеќе од 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат висококвалитетни накит и иновативна инспирација за секое парче. Миабела фин накит имаше уникатно парче за секој стил. Миабела Гаранција-Миабела гарантира дека целиот накит што го продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа е лого означува производи со висок квалитет, врвна инспекција, премиум материјали и неверојатно супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се сертифицирани точни според стандардите на Комитетот за Будност На Златарот. 100% Гарантирано Задоволство-Нашиот високо посветен тим за грижа за клиенти секогаш е среќен да помогне, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите