.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Џејн Мејсон Тегла Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

Заштитен знак Ликовна Уметност Џејн Мејсон Тегла Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

DEN 0.33
Износ

Уметник : Зелена Девојка Платно Предмет : Мртва Природа : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има стаклена тегла пред црна позадина.Јас сум илустратор, графички дизајнер и уметник од ХОБОКЕН, ЊУ ЏЕРСИ кој сака светли бои, се што вклучува вители, сноуборд, лук, да се биде надвор и урнебесни луѓе. Имав многу среќа Да Заработам Диплома По Графички Дизајн и да дипломирам со почести на Мејсон Бруто Школата за Уметност На Универзитетот Рутгерс. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. стаклена тегла пред црна позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите