.

.

Џонатан Киркси-Нема Ли Да Ми Бидеш Сосед? - Винил

Џонатан Киркси-Нема Ли Да Ми Бидеш Сосед? - Винил

DEN 576.00
Износ

Ограничена зелена боја винил лп притискање. Мондо, во врска Со Музиката На Задниот Дел, се горди што му го претстави оригиналниот саундтрак на морган Невилс врвен документарен филм за животот и делото на Фред Роџерс : Нема да Ми Бидеш Сосед? Компониран Од Џонатан Киркси (Најдобар Од Непријателите) и со три песни изведени од самиот Фред Роџерс, резултатот е возвишена мешавина од искрени оригинални композиции кои се движат во расположенија - од каприц и оптимистичка живост до повремено лесна меланхолија, совршено доловувајќи го чувството на радостите И борбите со Кои Се соочил Фред Роџерс во носењето на своите револуционерни деца Телевизиско Програмирање Во Живот. Зарем Нема Да Ми Бидеш Сосед? (Оригинален Саундтрак На Филм) (Винил) (Ограничено Издание).

R

Им се допаѓа и на купувачите