.

.

Raybestos Елемент Професионални Одделение Сопирачки Влошки

Raybestos Елемент Професионални Одделение Сопирачки Влошки

DEN 0.67
Износ

Raybestos Element3é Влошки За Сопирачките се врв на автомобилските влошки за сопирачките. Со Подобрена Хибридна Технологија и формулации за професионална оценка, подлошките Element3é нудат неспоредливи перформанси и сигурност, Одлична покриеност за домашни и увозни апликации, Подобрено абење на подлогата и издржливост. Кога купувате комплет подлошки За сопирачките На Елемент3é, можете да очекувате да најдете формула специфична за апликацијата која прикажува тивко работење и супериорна моќ на запирање, Премиум повеќеслојни шипки и хардвер од нерѓосувачки челик за максимално амортизирање на бучавата, покриеност Со Доцен модел, Усогласеност со сите еколошки бакарни прописи, вклучен хардвер, каде што е применливо. Raybestos Element3 € Професионални Одделение Сопирачки Влошки Керамички и полу-метални формулации. Полуметалните апликации обезбедуваат тивко сопирање и силен залак за ое-усогласена или подобра моќ на сопирање. Керамичките апликации овозможуваат одговорно сопирање тоа е чисто и тивко. Шимите за амортизација на бучавата овозможуваат тивко сопирање и одлична издржливост. Слотови и комори овозможуваат гасови за сопирање да избегаат и помагаат да се намали бучавата, вибрациите и суровоста. Печатените или избричените потпорни плочи (во зависност од апликациите) помагаат да се намали бучавата, предвременото абење и пулсирањето на сопирачките.

R

Им се допаѓа и на купувачите