.

.

Патен Канал Класик Цб Радио

Патен Канал Класик Цб Радио

DEN 1279.84
Износ

40-Каналното ЦБ Радио По Пат (Р) е направено од висококвалитетни материјали за да ги исполни најстрогите стандарди за висок квалитет. Дизајниран да обезбеди супериорна сигурност обезбедува долготрајна услуга без проблеми. Со Целосна 4 Вати AM rf излезна моќност (Максимална FCC Дозволена) таа има предниот Панел 4-пински микрофон конектор и динамичен микрофон со 9' кабел и RF добивка контрола и способност НА ГОДИШНО ниво. Hi-cut ги отстранува високите фреквенции за подобрување на квалитетот на звукот со SWR калибрација на антенскиот систем за максимални перформанси. Индикатор за предупредување за антена и индикатор за примање/пренос со автоматски ограничувач на бучава ги намалува пречките на возилото. SWR/RF осветлен метар и голем дигитален дисплеј и ПРЕКЛОПЕН anl и buise blanker. Целосна Излезна МОЌНОСТ од 4 Вати НА РФ (Максимална ДОЗВОЛЕНА FCC). Преден Панел 4-Пински Микрофон Конектор И Динамичен Микрофон со 9 ' Кабел. Микрофон И РФ Добиваат Контрола и Можност НА ГОДИШНО ниво.

R

Им се допаѓа и на купувачите