.

.

База Култура Палео Глутен Слободен Суров Бадем Путер Закуска-Јавор

База Култура Палео Глутен Слободен Суров Бадем Путер Закуска-Јавор

DEN 239.84
Износ

Основна Култура Палео Без Глутен Суров Путер Од Бадем, вкусот На Јавор е вкусната закуска по која копнееше вашата исхрана. Палео е нашата страст. Во Основната Култура, ние сме посветени да ви ги дадеме потребните алатки за да помогнеме во прифаќањето на целосно природен и здрав начин на живот, БЕЗ да мораме да правиме компромис за вкусот. Едноставни, минимални и без вештачки состојки и конзерванси нашите сурови путери од бадем без глутен се направени со 2 главни состојки. Користејќи бадеми, вода и природни шеќери, вашето тело добива основни хранливи материи, протеини и енергија сето тоа во една вкусна палео закуска. Секој вкус ќе има некои дополнителни состојки за вкус. Производите од основната Култура се безбедни за оние кои имаат чувствителност или нетолеранција на глутен, но сепак копнеат за здрави и природни печени десерти или палео закуски. Палео Признавање ова е 100% сертифициран путер од палео бадем. Сите наши основни култури палео производи се без жито/глутен, кошер сертифициран и не-гмо потврден. Ние ги испраќаме нашите производи замрзнати со 2 инчи сув мраз. Бидејќи нашите производи се направени со семиња и ореви, сите наши производи МОЖАТ ДА бидат замрзнати, одмрзнати И ЗАМРЗНАТИ ПОВТОРНО без оштетување на вкусот или квалитетот. База Култура Палео Пријателски Јавор Бадемовиот Путер е слаткото задоволство што всушност е добро за вас. * Основна Култура Палео Глутен Без Бадем Путер-Јавор : без Глутен. Не-Гмо. Млекарница-слободен. Необработени и конзерванс слободен. Сите природни шеќери. 2 главни состојки . 100% сертифициран палео.

R

Им се допаѓа и на купувачите