.

.

Applegate природни пилешки грутки без глутен, 8oz

Applegate природни пилешки грутки без глутен, 8oz

DEN 0.67
Износ

Applegate Природни пилешки грутки без глутен 8 унци се вкусни самостојно, или се служат со вашиот омилен сос за натопи. Тие се целосно зготвени и подготвени да се загреат во вашата микробранова печка. Лебна пилешка пилешка во форма на грутка. Ние извориме од семејни фарми, каде животните се одгледуваат со внимание и почит. Веруваме дека ова доведува до одлични производи за дегустација и мир на умот - целиот дел од нашата мисија. Промена на месото што го јадеме.® Сертифициран глутен без глутен. Целосно варено. Микробранова. Applegate, природни пилешки грутки без глутен, 8 унци (замрзнати). Нема антибиотици или додадени хормони. Нема хемиски нитрити или нитрати. Нема вештачки или ГМО состојки. Хумано израснат. Сертифициран глутен бесплатно. Без казеин.

R

Им се допаѓа и на купувачите