.

.

Ренџер Тим Холц Дистрес Мастило Рампа, Избледени Фармерки

Ренџер Тим Холц Дистрес Мастило Рампа, Избледени Фармерки

DEN 303.84
Износ

Ренџер Тим Холц Дистрес Мастило Рампа, Избледени Фармерки : Ренџер Тим Холц дистрес мастило влошки се подигнати мастило влошки со киселина слободни, нетоксични,бледнеат отпорни, боја мастила на база на вода. Тие се совршени за нови гроздобер, обоени и постари ефекти за занаетчиите кои ги создаваат Своите Изменети книги, на страници со белешки, картички и проекти за занаети од хартија. Овие бои произведуваат реален, издржан изглед на хартија, фотографии, декоративни влакна и многу повеќе. Влошките за мастило се квадратни 2 инчи и се редат. Избледени фармерки-слични на тексас сина боја. Добар квалитет материјал. Овој производ се користи за уметност и занаетчиска работа. Овој производ е . Добар квалитет материјал. Овој производ се користи за уметност и занаетчиска работа. Тим Холц Дистрес Оксидните Влошки за Мастило се фузија на мастило со реактивна вода и пигмент мастило што создава оксидиран ефект кога се прска со вода. Користете со печати, матрици и директно на површината. Измешајте користејќи Алатки За Мешање Мастило и Пена. Повторно мастило со Помош На Рајнкери За Оксид.

R

Им се допаѓа и на купувачите