.

.

Пресман 6-Во-Патување Магнетни Игри

Пресман 6-Во-Патување Магнетни Игри

DEN 1135.84
Износ

Пресман 6-Во-1 Патување Магнетни Игри ви овозможува да ги претворите копчињата за движење низ шест различни игри во еден погоден пакет! Апсолутно совршен за патување. Овој сет вклучува се што ви треба за играње Дама, Шах, Табла, Парчези, Кинески Дама и Змии и Скали. За 2-4 играчи, возраст 7 и нагоре. Сите 6 игри се во склопот содржани во 1 пакет. Едноставно свртете ги копчињата за да ги видите различните игри. Парчињата се магнетни, така што можат да се закачат на таблата. Одлично за патување. За 2-4 играчи, возраст 7 и нагоре.

R

Им се допаѓа и на купувачите