.

.

Хартија Цела пригода полипропиленска лента за виткање со вар, 7884 0,37

Хартија Цела пригода полипропиленска лента за виткање со вар, 7884 0,37

DEN 0.33
Износ

Пластична лента со џем хартија и пликови за виткање е совршен додаток што треба да го имате при рака за какви било подароци или украси на кои им е потребен дополнителен допир на елеганција. Постојат многу големини и живописни бои што овозможуваат оваа лента да се користи во најразлични занаетчиски проекти и завиткување на подароци. Со големина од 3/8 инчи до 219 јарди, можете да ја вклучите оваа варова лента во вашиот одмор и сезонски украси, или да ја користите за надградба на какви било подароци за свадба, роденден и туш за бебиња. Направено од полипропилен, оваа лента може да се направи во стилски лак што може да се додаде на покани за венчавки и корпи за подароци. Секоја лента се продава индивидуално и е обезбедена со мачка што обезбедува лесно расчистување и складирање. Од празнични украси за забавни забави до тушеви за бебиња, оваа пластична лента за виткање хартија е неопходно да ја имате во вашата колекција за занаети и подароци. Jamем хартија и боја на плик : вар. Големина : 3/8 во x 219 г. Количина : 1/пакет. Достапно во големини на асортиман и живописни бои. Поставете на количка што го олеснува чувањето за подоцнежна употреба.

R

Им се допаѓа и на купувачите