.

.

Удобност Класици Пријатна Мека 4-Парче Сини Ѕвезди Памук Фланелен Печатени Лист Во Собата Целосна

Удобност Класици Пријатна Мека 4-Парче Сини Ѕвезди Памук Фланелен Печатени Лист Во Собата Целосна

DEN 0.33
Износ

Овој комплет од топол памучен фланелен лист има забавен новитет за печатење за да создаде симпатичен изглед со удобно чувство. Овие листови се исто така оеко-ТЕКС сертифицирани, што значи дека не содржат никакви штетни материи или хемикалии, обезбедувајќи квалитетна удобност и благосостојба. Машина што може да се пере за лесна нега, овој комплет чаршафи е совршен за да ве стопли и пријатно во текот на ноќта, истовремено додавајќи прекрасен допир на декорот на вашата спална соба. Комплетот вклучува : 1 Рамен Чаршаф, 1 Вграден Чаршаф и 2 Навлаки за Перници (1 во големини Близнаци/Близнаци). Удобни Класици Пријатен Мек Памучен Фланелен Печатен Лист : Комплетот Близнаци Вклучува : 1 Рамен Лист (66"W x 96"L), 1 Вграден Лист (39"W x 75"L + 12"D), 1 Стандардна Навлака за Перници (20"W x 30"L). Комплетот близнак XL Вклучува : 1 Рамен Лист (66"W x 102"L), 1 Вграден Лист (39"W x 80"L + 12"D), 1 Стандардна Навлака за Перници (20"W x 30"L). Целосниот Сет Вклучува : 1 Рамен Лист (81"W x 96"), 1 Вграден Лист (54"W x 75"L + 12"D), 2 Стандардни Навлаки за Перници (20"W x 30"L). Сетот на кралицата Вклучува : 1 Рамен Лист (90"W x 102"L), 1 Вграден Лист (60"W x 80"L + 14"D), 2 Стандардни Навлаки за Перници (20"W x 30"L). 100% памук фланелен печатени лист во собата. Достапно во различни отпечатоци. Ултра-мека и топла. Близнак/TXL / Целосен вграден лист одговара на душекот до 12". Кралицата опремени лист одговара душек до 14" длабочина. Вградениот лист доаѓа целосно еластичен за подобро покривање и вклопување. Затворање на перница : едната страна отворање. 4" полите на перницата. Студено време. Оеко-Текс Сертифициран, не вклучува штетни материи или хемикалии. Машина за перење за лесна нега.

R

Им се допаѓа и на купувачите