.

.

Супериорен 3-Парче Нишка Грофот Египетски Памук Лист Во Собата, Близнак, Тил

Супериорен 3-Парче Нишка Грофот Египетски Памук Лист Во Собата, Близнак, Тил

DEN 815.84
Износ

Направете го вашиот кревет вашето среќно место Со 300-Конец Брои 100% Египетски Памук Длабоко Џеб Лист Во собата. Овој сет на листови може да се пофали со путер-мазно чувство и суптилен сјај од луксузната сатенска завршница. Долгите влакна и цврстата ткаена конструкција На Египетскиот Памук го прават овој материјал дише, кадифен и потрајни од другите видови Памук. Овој сет на листови вклучува преголем, длабок џебен лист кој одговара на преголеми душеци, како и обични душеци со кадифен горен дел за душеци длабок до 18 инчи. Стилизирајте го вашиот кревет со оваа монохроматска шема на ленти и подгответе се да се препуштите на супер-меките удобности на Овој египетски комплет памучни чаршафи. За сите големини, длабокиот џебен лист се протега за да одговара на сите душеци дебели до 18 инчи . Еднослојна конструкција. Сетот може да се пофали со суптилен сјај од нивната сатенска завршница. Идеален за Традиционални или Модерни стилови на декор . Сите делови на овој производ се Оеко-ТЕКС сертифицирани . Грижа : машина за перење; ве молиме следете ги упатствата за етикетата за нега за најдобри резултати.

R

Им се допаѓа и на купувачите