.

.

Слатка домашна колекција Тоскана морнарица цветни шема 4 -парчиња за броење на кревети - Калифорниски крал

Слатка домашна колекција Тоскана морнарица цветни шема 4 -парчиња за броење на кревети - Калифорниски крал

DEN 518.24
Износ

Покажете го вашиот софистициран, елегантен стил со лист поставен инспириран од Тоскана. Цветната шема на Тоскана има вон-бела позадина што е засилена со рустикален допир на печатена текстура. На врвот, свитливите ливчиња, деталните лисја и стеблата на филигранот создаваат бујна цветна шема што сигурно ќе се забележи. Секој цвет е вештачки насликан со најразлични морнарички нијанси и видливо детални удари. Белите точки и линиската работа ги носат лисјата во живот со романтично детали што се врзуваат со позадината. Оваа бујна шема има светло, мирно чувство со монохроматско боење и балансирано повторување. Модерен, микрофибер со длабоки џебови што одговараат на душеци до 14 инчи . Сет на Калифорнија Кинг вклучува 1 вграден лист, 1 рамен лист и 2 перници . Кал Кинг : вграден 84 "x 72", рамен 102 "x 108", две перници за перници 20 "x 40".

R

Им се допаѓа и на купувачите