.

.

Среќен Џек-О-Фенер Врежан Рамен Полиран Црн Волфрам Прстен

Среќен Џек-О-Фенер Врежан Рамен Полиран Црн Волфрам Прстен

DEN 1.67
Износ

Нашите торстен волфрамски прстени за мажи се направени од цврст и тежок волфрам материјал. Волфрамот е најотпорен на гребење и најтврд метал на Земјата. Тоа значи дека ниту еден метал не може да гребе волфрам, но неметалите како што се дијамантите, сафирите и другите кристали се потешки од волфрамската конзерва. Неговата отпорност на гребење, издржливост и лесни карактеристики ги прават свадбените ленти од волфрам за мажи одличен избор. неговиот свадбен бенд е направен од вистински волфрам метал и има полиран финиш. Нашите машки венчални прстени од волфрам доаѓаат во низа завршетоци и стилови, така што можете да најдете оној што совршено ја одразува вашата личност и стил. Со широк спектар на достапни големини, можете да го најдете вашето вклопување во еден од нашите венчални прстени од волфрам. Нашата внатрешна лента со куполи полесно се лизга преку зглобот со помалку триење. Удобниот ентериер за вклопување го прави овој волфрамски прстен неверојатно лесен за носење. Ова се одлични свадбени бендови, веренички прстени, јубилејни прстени или подароци за подароци За денот на Вљубените. ПРСТЕНИ ИЗГРАДЕНИ ОД ВОЛФРАМ ЗА МАЖИ : нашите волфрамски прстени За мажи се направени од цврст и тежок волфрам материјал. Волфрамот е најотпорен на гребење и најтврд метал на Земјата. Тоа значи дека ниту еден метал не може да гребе волфрам, туку неметали како што се дијаманти, сафири и други кристали кои се потешки од волфрамската конзерва. Неговата отпорност на гребење, издржливост и лесни карактеристики ги прават свадбените ленти од волфрам за мажи одличен избор. ВЕНЧАЛНИ ПРСТЕНИ КОИ ЌЕ ГО ИЗДРЖАТ ТЕСТОТ на ВРЕМЕТО : овој свадбен бенд е направен од вистински волфрам метал и има полиран финиш. Нашите машки венчални прстени од волфрам доаѓаат во низа завршетоци и стилови, така што можете да најдете оној што совршено ја одразува вашата личност и стил. Од храбар до класичен и сѐ помеѓу-го имаме прстенот што ви треба за да дадете изјава што трае. УДОБНО ВКЛОПУВАЊЕ : со широк спектар на достапни големини, можете да го најдете вашето вклопување во еден од нашите венчални прстени од волфрам. Нашата внатрешна лента со куполи полесно се лизга преку зглобот со помалку триење. Удобниот ентериер за вклопување го прави овој волфрамски прстен неверојатно лесен за носење. ИДЕАЛЕН ПОДАРОК ЗА МАЖИ : волфрамските прстени се одличен подарок за мажот во вашиот живот. Без разлика дали станува збор за вашиот сопруг, татко, брат или некој посебен, овие волфрамски прстени за мажи ќе дадат изјава погодна за секоја пригода. Ова се одлични свадбени бендови, веренички прстени, јубилејни прстени или подароци за подароци За денот на Вљубените. За НАС : Овде Во Торстен, ние сме специјализирани за свадбени бендови и за мажи и за жени. Алтернативните метали ја сменија индустријата за накит, зголемувајќи ја популарноста и побарувачката на национално ниво, а ние ги снабдуваме златарите само со најдобрите и најсилните материјали што се користат во прстените. Нашето обемно истражување на пазарот не прави експерти во нашата област, водејќи ја индустријата со наградувани нови стилови и иновативни производи.

R

Им се допаѓа и на купувачите