.

.

Син Малку - АЛОХА-ЦД

Син Малку - АЛОХА-ЦД

DEN 0.67
Износ

2020 ослободување. "Пуштањето може да биде страшна перспектива", вели Синот Литл. "Но, има и убавина во тоа. Се што ќе оставите зад себе отвора простор за нешто ново во вашиот живот."Тоа секако беше случај со неговиот албум, Алоха, неговиот трет студиски албум. Снимен Во иконското Студио Во Париз Фербер, целиот проект беше вежба за отпуштање, отстапување од контролата, предавање на судбината. Додека Синот Литл (сценското име на текстописецот, продуцент и мултиинструменталист Арон Ливингстон) сѐ уште го свири речиси секој инструмент на самиот албум, тој ги стави своите песни во рацете на надворешен продуцент за прв пат овде, соработувајќи со францускиот студиски волшебник Рено Летанг (Феист, Ману Чао) за да ја создаде својата најхрабра, најсигурна изјава досега. Еднакви делови гроздобер и модерна, колекцијата ги спојува класичната душа, Старата Школа За Истражување И Развој и авантуристичките инди сензибилитети во безвременски вител поттикнат од тврд инструментална виртуозност и суров, расипан вокал. Тоа е амбициозно дело на визија и размислување, да бидам сигурен, но повеќе од тоа, тоа е екстатичен доказ за слободата што доаѓа од палење на картата и доверба во струите на животот да ве носат таму каде што припаѓате. Син Малку-Алоха ( Диги-Пак) - Цд Издавачка Куќа : Месечината. Музички Жанр : Народна Музика.

R

Им се допаѓа и на купувачите