.

.

Подобри домови и градини 12oz ванила колачиња со миризлива миризлива свеќа од замрзнати тегла

Подобри домови и градини 12oz ванила колачиња со миризлива миризлива свеќа од замрзнати тегла

DEN 95.68
Износ

Ванила колачиња криза Подобри домови и градини - оваа печатена стаклена свеќа од 12oz 2 -Вик со дрвена капак од подобри домови и градини е исполнета со специјално изработен парафински восок што се истура за рака за да се создаде доследно и пријатно искуство со изгореници. Свеќата дава топла, златна светлина и ја исполнува просторијата со препуштен мирис. Со миризливи белешки од домашно печење ванила, нанесени колачиња со шеќер, преполн со кремасти слатки мразни путер од путер. 12oz 2-Вик тегла свеќа : Оваа свеќа доаѓа во значителен тегла од 12 унца со две фитил Истурете, гарантирајќи конзистентно и пријатно искуство со горење . Стилски дизајн : Современиот замрзнат печатено стакло дизајн, на врвот со дрвен капак, надополнува разни поставки и додава допир на стил на вашиот декор . Дрвен капак : Дрвениот капак не само што додава Декоративен елемент, но исто така помага да се задржи свеќата чиста и го зачувува мирисот кога не е во употреба . топла, златна светлина : кога е осветлена, оваа свеќа испушта топла, златна светлина што ја подобрува пријатната атмосфера на која било просторија . рачно испуштена за Квалитет : Парафинскиот восок е рачно испуштен, обезбедувајќи внимание на деталите и квалитетот во секоја свеќа, што го прави прекрасен додаток на вашиот дом . разноврсен декор : разноврсниот дизајн на замрзнатата печатена стаклена тегла ви овозможува да го поставите во разни поставки , беспрекорно мешајќи се со и подобрување на постојниот декор. Време на горење : Со две фитили и големина од 12 унца, оваа свеќа нуди 40-часовно време на горење, овозможувајќи ви да уживате во поканиот мирис за подолги периоди . Следете ги овие совети за совршено горење : Секогаш исечете го фитил на 1/4 инч Пред да осветлите и да ги задржите остатоците од восочниот базен . Свеќите никогаш не треба да изгорат подолго од 4-часовниот интервал . поставете свеќа на површината отпорна на топлина и да избегнете нацрти . Секогаш изгорете се на очите и гаснејќи пред да заминете простор, не горејте, не гори Во близина на нештата што ги фаќаат и држат подалеку од деца и миленичиња . не изгаснете со вода . Секогаш оставете го восокот да се зацврсти пред да се преиспита, да се допира или да се движи.

R

Им се допаѓа и на купувачите