.

.

Подобри домови и градини 16oz Мисија Сл.

Подобри домови и градини 16oz Мисија Сл.

DEN 287.84
Износ

Мисија Сл и мудрец Подобри домови и градини - Оваа свеќа со стаклена чинија од 16,8oz 3 -Вик од подобри домови и градини е исполнета со специјално изработен парафински восок што се истура за да се создаде доследно и пријатно искуство со изгореници. Свеќата дава топла, златна светлина и ја исполнува просторијата со препуштен мирис. Со мириси белешки од бујна зелена мудрец лисја од миризливи ноти на цветаат француски лаванда ткаени со розова смоква, богата согласност со мазна розово дрво, јасна бела бреза и слатка мошус .. современиот дизајн на стаклени садови за стаклени садови е прекрасно за употреба во А. Разновидност на поставки и сигурно ќе одговара и го надополнува вашиот постојен декор. 16oz 3-вик сад свеќа : Оваа свеќа доаѓа во значителен сад од 16 унца со 3 фитил истури, гарантирајќи конзистентно и пријатно искуство со горење . Стилски дизајн : Современиот замрзнат печатен стакло дизајн, на врвот со дрвен капак, надополнува разни поставки и додава допир на стил на вашиот декор . рачно испуштено за квалитет : Мешаниот восок е рачно испуштено, обезбедувајќи внимание на деталите и квалитетот во секоја свеќа, што го прави прекрасен додаток на вашиот дом . разноврсен декор : разноврсниот дизајн на замрзнатата печатена стаклена тегла ви овозможува да го поставите во разни поставки, беспрекорно мешајќи се со и Зајакнување на постојниот декор . подолго време на горење : Со две фитили и големина од 16 унца, оваа свеќа нуди продолжено време од 46 часа согорување, овозможувајќи ви да уживате во неговиот поканувачки мирис за подолги периоди . Следете ги овие совети за совршено горење : Секогаш исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлувањето и чувајте ги остатоците од восочен базен . свеќите никогаш не треба да горат подолго од 4-часовниот интервал . поставете свеќа на површината отпорна на топлина и избегнувајте нацрти . секогаш изгорени на очите и гаснење Пред да заминете простор, не изгорете ги нештата што ги фаќаат и држете се подалеку од деца и домашни миленици . не изгаснете со вода . Секогаш оставете го восокот да се зацврсти пред да се преиспита, да се допира или да се движи.

R

Им се допаѓа и на купувачите