.

.

Гилдан Менс И Биг Менс Ултра Памучна Маица, 2-Пакет, до големина 5XL

Гилдан Менс И Биг Менс Ултра Памучна Маица, 2-Пакет, до големина 5XL

DEN 255.84
Износ

"Ултра" го опишува целото искуство на носење Ултра Памучна Маица Gildan®. Првото нешто што ќе го забележите е импресивната тежина на ткаенината. Во 6.0 мл. по квадрат. ид., тоа е најсуштинската маичка На Гилдан – што ја прави природна за напорна работа и ентузијастичка игра. Залепениот врат и рамената уште повеќе ја засилуваат издржливоста, а џиновската палета на бои уверува дека ќе ја најдете совршената нијанса. Гилдан е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи. Гилдан користи памук одгледуван во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за производите од гилдан памук и памук. Од 2009 година, Гилдан гордо ја прикажува ознаката ЗА ПАМУК ВО САД, лиценцирана од меѓународниот совет за памук, на материјалите за пакување и испорака на производи на потрошувачите. Програмата за животна средина на гилдан постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси што се користат во нашиот производствен процес. На сите оперативни нивоа, Гилдан е свесен за фактот дека работиме како дел од поголема единица : околината во која живееме и работиме. "Ултра" го опишува целото искуство на носење на оваа маица. Премиум памукот заедно со залепените вратови и рамената го прави значителен и издржлив. Добар квалитет и вистински за вклопување за да можете да сметате на тоа за работа или игра. Сметајте на ознаки за солзи и класично, пространо вклопување за да ја зголемите удобноста. Достапно во 2 пакувања и широк спектар на бои за да можете да ги складирате вашите омилени.

R

Им се допаѓа и на купувачите