.

.

Мајстер Перформанси Волнени Чорапи-Младински Х-Мал Пар

Мајстер Перформанси Волнени Чорапи-Младински Х-Мал Пар

DEN 2.00
Износ

Мајстер Перформанси Чорапите Со Мешавина од Волна се уникатно дизајнирани за активни ентузијасти на отворено. Изградени од ексклузивна мешавина од природни и синтетички влакна, Овие Чорапи Мајстер го обезбедуваат најдоброто од традиционалните волнени чорапи и атлетските чорапи со модерни перформанси. Овие Чорапи За Мешавина Од Волна Со Перформанси Мајстер се дизајнирани да ги одржуваат вашите стапала и нозе топли, суви и удобни без оглед на условите. Уникатната Мерино волна/акрилна мешавина термички ги изолира вашите стапала додека ја отстранува влагата од кожата. Атлетскиот крој на овие чорапи ја прегрнува целата нога за беспрекорно вклопување во текот на целиот период. И бидејќи продолжената манжетна за нозе се протега многу над телето, овие Чорапи Мајстер нема да се лизгаат надолу за разлика од повеќето други волнени чорапи на пазарот. Засиленото амортизирање во петицата и прстот го прави подножјето на овие чорапи удобно за вашите стапала дури и во најдолгите денови. Мајстер Перформанси Чорапите Со Мешавина од Волна се одлични за пешачење, скијање, лов и други активности на отворено. Надградба на Пар Мајстер чорапи за вашата следна авантура! Целосна должина волна мешавина чорапи изградени за извршување. Идеален за планинари, скијачи и ентузијасти на отворено. Ексклузивната Термоизолациона Мерино волна/акрилна мешавина ги надминува традиционалните волнени чорапи. Дизајнот што ја отстранува влагата ја одвлекува водата од кожата за да ги одржува стапалата и нозете суви и удобни. Засилено амортизирање во потпетици и прсти ги поддржува стапалата за време на долги периоди на стоење. Атлетскиот дизајн нема да се лизне надолу и рамномерно ја прегрнува ногата за беспрекорно вклопување.

R

Им се допаѓа и на купувачите