.

.

Чорапи за Дијабетична Четвртина За Мажи И Жени Лекарите Одобрија Чорапи, Парови, Големина 10-

Чорапи за Дијабетична Четвртина За Мажи И Жени Лекарите Одобрија Чорапи, Парови, Големина 10-

DEN 0.67
Износ

3 пара Од Нашите Унисекс Дизајн Дијабетични Чорапи, Изберете Ја Вашата Боја Црна, Бела или Сива, Големина На Чорап : 10-13 одговара на големината на чевлите 7-12, Супер Удобност : дијабетичните чорапи изработени од 90% Памук 7% Полиестер 3% Еластан, материјалот дише, мек и добро прилагоден, нашите лабави врвни чорапи сигурно ќе ги исполнат сите ваши барања. Одлична Циркулација На Крвта : овие мора да имаат дијабетични чорапи се одобрени од лекар и многу се препорачуваат за луѓе со дијабетес, едем и невропатија предизвикани од проблеми со циркулацијата. Овие терапевтски, медицински чорапи ќе овозможат вашата крв да тече непречено, помагајќи ви да се соочите со сите услови споменати погоре. Користете Водич : машинско перење топло со бои,сушен медиум. Користете само белило без хлор кога е потребно. Чорапи за Дијабетична Четвртина За Мажи И Жени Лекарите Одобрија Чорапи, 3 Пара, Големина 10-13 (Сива). Одлична Циркулација На Крвта : овие мора да имаат дијабетични чорапи се одобрени од лекар и многу се препорачуваат за луѓе со дијабетес, едем и невропатија предизвикани од проблеми со циркулацијата. Овие терапевтски, медицински чорапи ќе овозможат вашата крв да тече непречено, помагајќи ви да се соочите со сите услови споменати погоре. Личен Допир Дијабетични Чорапи се Препорачуваат за : Проблеми со Циркулацијата, Дијабетес, Едем, Невропатија. Совршен За Терапевтски : Терапевтски Одобрени Од Лекар Чорапи Со Највисок Квалитет, овие врвни, необврзувачки чорапи имаат лабав плетен дизајн кој обезбедува правилно амортизирање без стискање или стегање на нозете на кој било начин. Машинско перење топло со слични бои,сушен медиум. Користете само белило без хлор кога е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите