.

.

Даива Татула КТ 100п 5.5: Десна Рака Мамка Риболов Ролна-ТАКТ100П

Даива Татула КТ 100п 5.5: Десна Рака Мамка Риболов Ролна-ТАКТ100П

DEN 208.64
Износ

Обезбедувајќи неверојатни перформанси на кастинг за широк спектар на апликации за риболов на бас, Татула КТ се одликува Со Најсовремениот Систем TWS T-Wing НА Daiwa, кој решава еден од вековните проблеми со системите за лиење ролна levelwind. Ги намалува нормално стрмните агли и триењето што ја забавуваат линијата што тече низ тесен водич за линии на фрлања. Широкиот горен дел На т-крилото овозможува линијата слободно за време на кастингот, а кога ролната е вклучена на повлекувањето, линијата се инкрустира во тесниот долен канал На т-крилото за рамномерна распределба низ ширината на калемот. Даива Татула КТ 100П 5.5 : 1 Т-Крило Систем Риболов Мамка Ролна.

R

Им се допаѓа и на купувачите