.

.

Експерт градинарски кварта бела мајка во живо растенија со садови за одгледувачи

Експерт градинарски кварта бела мајка во живо растенија со садови за одгледувачи

DEN 3.33
Износ

Овој повеќегодишен фаворит ја дефинира есента. Хризантеми, со убов познати како мајки за кратко, обезбедуваат незаборавни распрскувачи на боја на крајот на сезоната за сите ваши украси за есен, што нема да ги заборавите наскоро. Задебелени цвеќиња во широк спектар на нијанси се одлични за границите, контејнерите и сечи. Ова ќе вклучува 4 мајки со бела боја 1 QT. Редовно садење вода • Класичен есенски омилен • Голем, весел, цвеќиња • Расте во црно одгледувач тенџере. • Додадете моментална боја во градините и контејнерите. • Засади со есенски годишници и повеќегодишни • Разновидност на бои што треба да изберете од • Вода доследно додека не се воспостави растение. Откако ќе се воспостави, вода по потреба • Засади во добро исцедена област и оплоди месечно. Заштитете од мраз.

R

Им се допаѓа и на купувачите