.

.

Фалкен Синсера С Ол-Сезона 175 65Р 82Т Патничка Гума

Фалкен Синсера С Ол-Сезона 175 65Р 82Т Патничка Гума

DEN 821.44
Износ

Falken Sn201 A/S 175/65 R14 82 TOVERVIEWFalken Sn201 A/S постојано обезбедува перформанси и удобност на сите сезони. Дизајниран за компактни и средни возила, A/S sincera SN201 обезбедува извонредна реакција на сите временски услови и одлична издржливост. Симетричниот дизајн на ребрата обезбедува оптимална стабилност и удобност при ракување. Моделите на вкрстена ротација се борат против неправилното абење. Високата густина на шипки ја подобрува возливоста на сите сезони. Четири периферни жлебови ја канализираат водата подалеку од шарата за постојан контакт со патот во влажно време. Аглите на жлебовите на шарите на секое ребро на шарата обезбедуваат дополнително држење при слаб снег. Цврстото централно ребро нуди одличен одговор на ракување. Големина : 175/65Р14. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите