.

.

Goya mojo criollo marinade, 0. gl

Goya mojo criollo marinade, 0. gl

DEN 55.36
Износ

Marinade, Mojo Criollo, Jug 0,5 GL за пилешко, свинско говедско месо. Горчлив портокал. Лимон. Лук. Кромид. Гоја Мојо - опиплива мешавина од сокови од портокал и лимон, нагласена со лук и зачини - е идеална маринада за повеќе вкус, влажно пилешко, свинско месо и говедско месо. Маринада во длабок сад, толку подолго, толку подобро, а потоа готви како што обично би сакале. Производ на Доминиканска Република. 0,5 gl (1,9 lt) secaucus, NJ 07096 Goya Food, Inc. Marinade, Mojo Criollo. За пилешко, свинско и говедско месо. Горчлив портокал. Лимон. Лук. Кромид. Гоја Мојо - опиплива мешавина од сокови од портокал и лимон, нагласена со лук и зачини - е идеална маринада за повеќе вкус, влажно пилешко, свинско месо и говедско месо. Маринада во длабок сад, толку подолго, толку подобро, а потоа готви како што обично би сакале. Производ на Доминиканска Република.

R

Им се допаѓа и на купувачите