.

.

Mohawk Home Laguna Solid Print Neutral Stripe Transational Area reg, Off-White

Mohawk Home Laguna Solid Print Neutral Stripe Transational Area reg, Off-White

DEN 1.33
Износ

Современите, вселенски ленти за боја на сива, крем, тен и беж додаваат длабочина и димензија на разноврсниот дизајн на килимот на неутралната лента на Мохавк, свежо деби на колекцијата Лагуна. Килимот на неутралната лента ќе ласка скоро секој простор со својот обичен, преоден стил. Свесно направено со ексклузивно премија од Polyester Polyester на Мохавк, овој стил е еколошки опција направена од до 100% рециклирана содржина на пост-потрошувач од пластични шишиња. Машинска ткаена за сигурна издржливост, овој килим е многу отпорен на дробење, матка и секој ден абење и солза, така што останува понов изглед подолго. Решено мека на допир, оваа област килим исто така нуди супериорна отпорност на дамки. Liveивејте загриженост бесплатно со лесно чистење! Едноставно, забележете чисти дамки и излевање со благ раствор на детергент и вода. 100% полиестер (некогаш влакно милениче). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготраен. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 5'x8 'Висина на купот : 1,26 инчи. Машината ткаена исечена купка, изработена од постојано влакно, тврдо латекс, обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Се чувствува грубо на допир, и ние препорачуваме употреба на подлога за килим за да ги заштитите вашите подови . дамки и избледени влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

R

Им се допаѓа и на купувачите